7/24 Saat Teknik Servisi için: (212) 535 56 00 - (212) 535 0 245

Sütlük Dolabı Servisi

Sütlük dolaplarının bakımları genel olarak yılda iki kez yaz ya da kış aylarında ve ya mevsim geçişlerinde özellikle ise yaz girişinde kesinlikle yapılması gerekmektedir. Sütlük Dolabı Servisi bakımsız cihazların enerji konusunda ise yüksek maliyet ile yeteri kadar soğukluk üretememe gibi sorunlar oluşturmaktadır. Bakımı sağlanmış cihazların ise daha erken soğutma ya da buna bağlı olarak da erken termostat yapıp enerji tasarrufu sağlamaktadır.
 
Cihazların bakımı ilk olarak sistemin büyüklüğü ne bakılarak kullanılacak temizlik malzemeleri seçilmelidir. Genel olarak ise serpantinle birlikte kondenser için anti statik yüzey temizleyici içerikli ürünler tercih edilmelidir. Sütlük dolabı servisi Kondenser’ler ile serpantin temizlendikten sonra sütlük dolabının içi yani ürünlerinizin içinde bulunduğu bölümün temizliği başlamaktadır. Sütlük dolabının iç kısmını temizleyecek ürünün aşındırıcı ve ya zehir ihtiva etmemesi gerekmektedir.
 
Bu dolapların çeşitlerinin motorları kesinlikle açılmamalıdır. Sadece motorlar bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bakımların motor çıkışları ile girişlerindeki serpantin ile kondenserin temiz olması filtrelerin temiz olması gerekmektedir. Kullanılan temizlik ürünlerine ve motorun içinin açılmamasına yani deneyimsiz ellere bırakmayız.
TOP